"Moskva İrəvanla münasibətlərdə dialoqu seçir" - Rusiya XİN rəhbəri
"Moskva İrəvanla münasibətlərdə dialoqu seçir".
KONKRET.az xəbər verir ki, bu fikri Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin sözçüsü Mariya Zaxarova Emənistan Təhlükəsizlik Şurasının katibi Armen Qriqoryanın kommunikasiyaların bloklanması ilə bağlı son bəyanatını şərh edərkən bildirib.
Daha sonra Zaxarova əlavə edib:
"Yaxşı olardı ki, Ermənistanın Təhlükəsizlik Şurasının katibi Armen Qriqoryan qərarını versin. Biz İrəvanla münasibətlərdə dialoqu seçirik", – deyə Zaxarova bildirib.
Regional nəqliyyat və iqtisadi infrastrukturun bloklanmasına gəlincə, Zaxarova bunun Rusiya, Ermənistan və Azərbaycan baş nazirləri tərəfindən hazırlandığını deyib.
"Bu, sözügedən məsələyə təhkim olunanların səlahiyyətindədir, belə məsələləri müzakirə etmək onlara tapşırılıb", – deyə Mariya Zaxarova əlavə edib.
Xatırladaq ki, Emənistan Təhlükəsizlik Şurasının katibi Armen Qriqoryan bundan əvvəl bildirmişdi ki, gələcəkdə rabitə blokunun açılacağı təqdirdə sərhəd xidmətini yalnız Ermənistan həyata keçirəcək.