Şu gavurun yerine.
1945-ci ildən 78 il keçsə də zehniyyət eynidir, CHP yenə də öz ampluasındadır.
AK Parti və "Cumhur İttifaqı"nın isə Azərbaycana sevgisi bütün dünyaya bəllidir. Təkcə Mövlud Cavuşoğlunun "Bizim nəyimiz varsa, Azərbaycanındır" sözü ilə dostluğumuzu, qardaşlığımızı bir daha dünyaya göstərmiş oldu.
Bu məqamda hər kəsi düşündürən bir sual var, görəsən CHP-nin Azərbaycana bu münasibətinin kökündə nə dayanır?
Burada əsas səbəb Türkiyədə yaşayan ermənilərdən səs almaq və Ermənistanın himayədarları Fransa və İranın dəstəyini qazanmaq istəyidir. "Türk yolu"nu İrandan keçirmək istəyən Kılıçdaroğlu bu yolla son zamanlar gərginləşən Azərbaycan - İran münasibətlərində də kimə dəstək verəcəyini dolayı yolla açıqlamış oldu.
Belə bir anda özünə millətçi deyən Meral Akşenerin də susması məşhur deyimdə deyilən "vətənpərvərlik saxtakarların son sığıncağıdır" sözünü gündəmə gətirir. Akşener Qərbə yaxşı görünmək üçün "millətçi"liyini unutdu.
Ümid edirəm ki, bu gün Türk qardaşlarımız doğru seçim edəcək və milli iradəyə, milli adama səs verəcəklər! Türkiyəni 30 il geriyə salmaq istəyənlərin və yeni qardaş axtarışında olanların isə arzusu ürəyində qalacaq.