Paşinyan Azərbaycanı HƏDƏLƏDİ
Paşinyan Azərbaycanı HƏDƏLƏDİAzərbaycanın ərazi bütövlüyünü tanıdığını deyən Ermənistan baş nazirinin biri-birinə zidd çıxışları son vaxtlar daha da artıb. Normal düşüncəyə malik hər hansı dövlət adamı dediyi sözün məsuliyyətini anlayır və ondan nəticə çıxarır.
Öz siyasi kursunu başdan-başa manipulyasiya üzərində quran Nikol Paşinyan isə bununla təpkilərdənyaxa qurtarmaq istəyir və yeri gəldi- gəlmədi qeyri-ciddi bəyanatlar verir. Qarabağı Azərbaycan daxilində tanıdığını bildirən baş nazir indi də BMT Təhlükəsizlik Şurasına müraciət etməyə hazırlaşdığını deyib. Jurnalistlərin Laçın yolu ilə bağlı sualını cavablandıran Paşinyan bildirib ki, onlar BMT Təhlükəsizlik Şurasının daimi və qeyri-daimi üzvü olan ölkələrlə əlaqə saxlayırlar.
Paşinyan bilməmiş deyil ki, BMT dövlətlərin suveren ərazilərinə hörmətlə yanaşır və hər bir ölkənin öz sərhədləri çərçivəsində ərazilərini qorumaq beynəlxalq hüququn qayda və prinsiplərinə uyğundur. O ki qaldı xalqların öz müqəddəratını təyin etmək prinsipinə, ərazi bütövlüyü amili hər şeydən öndədir və bütün mübahisələr dövlətin ərazi bütövlüyü çərçivəsində həll edilməlidir.
Paşinyan bizi BMT Təhlükəsizlik Şurası ilə hədələyir və nəyəsə nail olmağa cəhd edir. Amma unudur ki, Azərbaycan diplomatiyası da ciddi işləyir.
Humanitar yüklərə gəlincə isə Azərbaycan Bərdə-Ağdam-Xankəndi marşrutu üzrə yüklərin daşınmasını təklif edir. Bəs o zaman Ermənistan BMT TŞ-də hansı məsələni qaldıracaq?