"Paşinyanın Əliyevin arxasında əyləşməsi xüsusi olaraq təşkil olunub" - Tarverdyan
"Ərdoğanın andiçmə mərasimində Nikol Paşinyanın İlham Əliyevin arxasında əyləşməsi xüsusi olaraq təşkil olunub. Burada məqsəd Türkiyənin regional hadisələrdə söz sahibi olduğunu göstərməkdir".
KONKRET.az xəbər verir ki, bunu Vahid Ermənistan Partiyasının sədri Yervand Tarverdyan deyib.
O bildirib ki, Paşinyanın Türkiyə prezidentinin andiçmə mərasimində iştirakı bu ölkə ilə münasibətlərin normallaşdırılmasına işarədir:
"Mən dövlətin başında olsaydım, bu mərasimdə iştirak etməzdim, aidiyyatı şəxslər iştirak edərdilər, mən isə yox. Ermənistan rəhbərini belə vəziyyətdə görmək mənim üçün xoşagəlməzdir. Türkiyə prezidentinin andiçmə mərasimində Türkiyənin regional hadisələrə münasibətini vurğulamaq üçün Nikol Paşinyanın İlham Əliyevin arxasında əyləşməsi xüsusi olaraq təşkil olunub. Çünki Türkiyə-Azərbaycan tandemi regionda lider olmağa çalışır. Bu təntənəli addımlar təsadüfi deyil, diplomatik dildə istənilən jest istifadə olunur", – deyə Tarverdyan əlavə edib.