"Paşinyanın Rusiyadan izahat tələbi dəlilikdir" - Arman Abovyan
Bu gün Nikol Paşinyanın hökumətin iclasındakı çıxışına düşmən ölkədə münasibət bir mənalı olmayıb. Bəzi siyasi qüvvələr Paşinyanın mövqeyini təftiş edib, onun Qarabağla bağlı mövqeyinə fərqli rakurslardan yanaşıblar. Ermənistan müxalifətinin təmsilçisi Arman Abovyan özünün Telegram kanalında Paşinyanın çıxışı barədə yazıb:
"Paşinyanın hökumət iclasında növbəti çıxışı kifayət qədər standart idi. O, Qarabağı Azərbaycana təslim etməklə Ermənistanı qoruyacağını düşünür. Paşinyan elə güman edir ki, bunun müqabilində tərəflər sülhə nail olacaq. Bu prinsipin absurdluğu bir neçə dəfə təkzib edilib. Hökumətin iclasında səslənən yeni fikirləri necə xarakterizə edəcəyimi bilmirəm. Mən daha çox Paşinyanın Azərbaycan tərəfi ilə güc oyununun variantını nəzərdən keçirirəm.
Xüsusilə, Paşinyan İlham Əliyevin Laçın dəhlizinin açıq olması ilə bağlı dediklərinə istinad edərək, Rusiyadan izahat tələb edib. Buna izahatı ruslar verməlidir? Bu, sadəcə dəlilikdir".
Laçın sərhəd-keçid məntəqəsinin qarşısına toplaşan 19 maşından ibarət yük karvanı hələ də gözləyir. Ermənistan hakimiyyəti isə Rusiya tərəfini ittiham etməklə rusları da oyuna qatmağa çalışır. Paşinyanın bu gün sərhəddən buraxılmayan yüklərə görə Rusiyanı günahlandırması sadəcə siyasi oyundur. Azərbaycanın suveren ərazilərinə xəbərdarlıqsız soxulmaq istəyən Ermənistanın yük karvanı isə bir mənalı olaraq Laçın yoluna buraxılmayacaq.