Prezident: "Ermənistanın kriminal faşist rejimi bölgəmiz üçün, dünya üçün böyük təhlükədir
Prezident: "Ermənistanın kriminal faşist rejimi bölgəmiz üçün, dünya üçün böyük təhlükədirPrezident: "Ermənistanın kriminal faşist rejimi bölgəmiz üçün, dünya üçün böyük təhlükədir"
Bizim bütün cəbhəboyu şəhərlərimiz və kəndlərimiz hər gün atəşə tutulur. Bu gün səhər saat 6:00-dan 8:00-a qədər Tərtər rayonuna 190, Ağdam rayonuna 90-dan çox mərmi düşüb. Elə günlər var idi ki, Tərtər rayonuna 2 min mərmi düşüb. Yəni, onlar bizim şəhərlərimizi dağıtmaq istəyirlər, Azərbaycan xalqının iradəsini qırmaq istəyirlər. Ancaq buna nail ola bilmirlər və daha da çox azğınlaşırlar.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev bunu Türkiyənin Baş Ombudsmanı Şərəf Malkoçu qəbul edərkən deyib.
"Biz intiqamımızı döyüş meydanında alırıq. Biz heç zaman mülki əhaliyə qarşı heç bir addım atmamışıq və atmayacağıq. Baxmayaraq ki, onlar bizim qədim tarixi şəhərimizi – Gəncəni atəşə tuturlar, biz nə Ermənistan şəhərlərini, nə də ki, Dağlıq Qarabağda yerləşən şəhərləri atəşə tutmuruq və tutmayacağıq.
Bizim üstünlüyümüz, bax, bu mənəvi dəyərlər çərçivəsində də bir daha özünü büruzə verir və bir daha bütün dünyaya göstərir ki, Ermənistan dünya üçün böyük təhlükədir. Ermənistanda hökm sürən kriminal faşist rejimi bölgəmiz üçün ən böyük təhdiddir və Azərbaycan bu təhdidin aradan qaldırılması üçün əlindən gələni edir. Hər gün cəbhədən xoş xəbərlər gəlir. Hər gün yeni şəhərləri, kəndləri işğalçılardan azad edirik. Müzəffər Azərbaycan ordusu öz şərəfli missiyasını icra edir", - deyə dövlətimizin başçısı bildirib. /oxu.az