Putin və Paşinyan sülhməramlıların gələcək fəaliyyətini müzakirə etdilər - YENİLƏNİB
Putin və Paşinyan sülhməramlıların gələcək fəaliyyətini müzakirə etdilər - YENİLƏNİBRusiya Prezidenti Vladimir Putin Ermənistan Baş naziri Nikol Paşinyanla telefon danışığı aparıb.
KONKRET.az xəbər verir ki, telefon danışığı erməni tərəfinin təşəbbüsü ilə baş tutub.
Putin və Paşinyan Qarabağ ətrafındakı vəziyyətlə bağlı son hadisələri müzakirə ediblər.
Rusiya prezidenti münaqişənin kəskin mərhələsinin aradan qaldırılmasına nail oldunduğunu məmnunluqla qeyd edib.
Telefon danışığı zamanı tərəflər Rusiya sülhməramlılarının Dağlıq Qarabağda gələcək fəaliyyətini müzakirə ediblər.
"Çətin şəraitə baxmayaraq, sülhməramlılar qarşıya qoyulan vəzifələri layiqincə yerinə yetirməkdə, mülki əhaliyə və qaçqınlara, o cümlədən hərbi həkimlər tərəfindən hərtərəfli yardım göstərməkdə davam edirlər".
Putin Rusiya sülhməramlılarının fəal iştirakı ilə hərbi əməliyyatların tam dayandırılması və sentyabrın 21-də Bakı və Xankəndi nümayəndələri arasında danışıqların aparılması haqqında əldə olunan razılaşmanı alqışlayıb. Danışıqların Rusiya sülhməramlı kontingentinin rəhbərliyinin vasitəçiliyi ilə baş tutacağını bildirib.
21:11
Ermənistan baş naziri Nikol Paşinyan və Rusiya Prezidenti Vladimir Putin telefonla Qarabağ və Ermənistan-Rusiya münasibətlərini müzakirə ediblər.
KONKRET.az xəbər verir ki, söhbət zamanı Qarabağdakı vəziyyət müzakirə olunub.
Həmsöhbətlər Ermənistan-Rusiya gündəmində olan məsələlərdən də danışıblar.
Siyasi     Baxılıb: 377   Tarix: 21 sentyabr 2023
yeni xeberler azerbaycan xeberleri son xeberler bu gune olan xeberler cəbhədən yeni xəbərlər havanın temperaturu en son xeberler bu gun