"Qeyrət sözü artıq simvolik olacaq" - Afaq Bəşirqızı
"Baş verən cərəyan məni çox çaşdırır. Gəncləri, gələcəyi düşünürəm. Çünki gələcəyimiz gənclərdir, dünyanı idarə edən insanlardır. Ona görə də gördüyüm hadisələrdəm, oxuduqlarımdan, rastlaşdıqlarımdan çox qorxuram".
azxeber.com xəbər verir ki, bu sözləri Xalq artisti Afaq Bəşirqızı ARB TV-də yayımlanan "Pərvizə görə" verilişində deyib.
O, cəmiyyətin problemləri ilə bağlı narahatlıqlarını dilə gətirib:
"Baş verən cərəyan məni çox çaşdırır. Gəncləri, gələcəyi düşünürəm. Çünki gələcəyimiz gənclərdir, dünyanı idarə edən insanlardır. Ona görə də gördüyüm hadisələrdəm, oxuduqlarımdan, rastlaşdıqlarımdan çox qorxuram. Mənə elə gəlir ki, milli mentalitet və qeyrət sözü artıq simvolik olacaq. Sən Azərbaycan kişisi dedin, mütrifi demədin. Kişi heç öz ailə sirrini efirə çıxardar, efirdə danışar? Ailə məsələsini camaatın qarşısında ictimailəşdirməz. Özü də harada? Verilişlərdə".