Raffi Hovanesyan: "Ermənistanın suverenliyi sual altındadır"
Raffi Hovanesyan: Ermənistanın düşdüyü mövcud vəziyyətə görə Paşinyanı qınayanlar onu vətənə xəyanətdə günahlandırırlar. Ermənistanın ilk xarici işlər naziri Raffi Hovanesyan erməni xalqının başına gələn bəlalara görə baş naziri qınayıb. İrəvanda keçirdiyi mətbuat konfransında jurnalistlərin suallarına cavab verən Hovanesyan bildirib ki:
"Paşinyanın vəzifəsi indi Ermənistanın keçmiş prezidentlərinin və xarici işlər nazirlərinin diplomatik səhvlərini araşdırmaqdır. İndi bu adam Azərbaycanın muzdlu analtiki kimi çıxış edir. Erməni məsələsini, erməni münaqişələrini və hüquqlarını qabartmaq əvəzinə, ölkənin diplomatik tarixini eşələyir. İndi Paşinyan beş min erməni əsgərinin ölümündə özünə haqqı qazandırmağa çalışır. Bu gün ziyalılar-din xadimləri, mühəndislər, həkimlər, politoloqlar hər kəs ayağa qalxmalıdır", – deyə Hovanesiyan bildirib.
Keçmiş XİN rəhbəri daha sonra qeyd edib ki, indi Ermənistanın suverenliyi sual altındadır və uğursuz və məğlub lider daxildəki düşmənlərindən qisas alır.