Rusiya və Türkiyə saxtakarlıqla birlikdə mübarizə aparmalıdır - Lavrov
Rusiya və Türkiyə saxtakarlıq və dezinformasiya ilə mübarizə aparmaq üçün birgə işləməli, həmçinin bu sahədə qarşılıqlı əlaqələri inkişaf etdirməlidir.
KONKRET.az xəbər verir ki, bunu Rusiyanın xarici işlər naziri Sergey Lavrov Rusiya-Türkiyə əməkdaşlığın gücləndirilməsində medianın rolu mövzusunda dəyirmi masa iştirakçılarına müraciətində deyib.
"İki ölkə mediasının koordinasiyalı fəaliyyəti, dezinformasiyanın nəticələrinin qarşısını almaq üçün qarşılıqlı fəaliyyət alqoritmlərinin hazırlanması vəzifəsi ön plana çıxır. Media məkanında müxtəlif növ saxtakarlıqlara və təxribat xarakterli doldurmalara qarşı birgə mübarizə aparmaq lazımdır", – Lavrov bildirib.
Lavrov Rusiyada akkreditə olunmuş türk jurnalistlərə köməklik göstəriləcəyini vəd edərək, Ankaranın da Rusiya olan jurnalistlərə oxşar münasibət sərgiləyəcəyinə ümid etdiyini bildirib.