Sarkisyanın dövründə ermənilər müttəfiqlərdən bu qədər pulsuz silah alıb - Müxalif deputat AÇIQLADI
Sarkisyanın dövründə ermənilər müttəfiqlərdən bu qədər pulsuz silah alıb - Müxalif deputat AÇIQLADI2018-ci ildən sonra Ermənistanın yeni hakimiyyəti 2000-ə yaxın pilotsuz uçuş aparatının, hava hücumundan müdafiə sistemlərinin alınmasını nəzərdə tutan silah alışı planını dəyişib.
KONKRET.az yerli KİV-ə istinadən xəbər verir ki, bunu iyunun 21-də jurnalistlərə müxalifətçi deputat Hayk Mamicanyan deyib.
O bildirib ki, Ermənistanın üçüncü prezidenti Serj Sarkisyanın dövründə erməni tərəfi müttəfiqindən pulsuz olaraq 50 min tona yaxın silah alıb.
"Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyan 44 günlük müharibənin vəziyyətinin öyrənilməsi üzrə komissiyada açıq-aşkar yalan danışır. Niyə mən orada suallar verib ona yalan danışmağa başqa səbəb verim?", – deyə deputat əlavə edib.
Mamicanyanın sözlərinə görə, Paşinyan silahların alınması üçün ayrılan məbləğ barədə yalan danışıb.
Qeyd edək ki, iyunun 20-də Ermənistanın Baş naziri 2018-ci ildən 44 günlük müharibəyə qədər silahların alınmasına 600 milyard dramdan çox vəsaitin xərcləndiyini bildirib.