Sərhədlərin delimitasiyası bizim şərtlərimiz əsasında olmalıdır" - İlham Əliyev
Sərhədlərin delimitasiyası bizim şərtlərimiz əsasında olmalıdır"Sərhədlərin delimitasiyası bizim şərtlərimiz əsasında, yəni, ədalətli şərtlər əsasında olmalıdır. Sülh müqaviləsi beynəlxalq şərtlər əsasında olmalıdır, Naxçıvana yolumuz açılmalıdır və Qarabağda hələ də kök salmış Ermənistan ordusunun nümayəndələri oradan çıxarılmalıdır. Bunlar bizim şərtlərimizdir".
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu sözləri Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev mayın 28-də Laçında bu rayondan olan sakinlərlə görüşdə söyləyib.
"Mən bu şərtləri, bax, burada, Laçın şəhərində deyirəm ki, hər kəs görsün ki, biz bu gün buradayıq və burada əbədi olacağıq. Onu da bilsinlər ki, Ermənistan kəndləri buradan görünür. Biz də görürük o kəndləri, yəni, onu da unutmasınlar", - deyə dövlətimizin başçısı qeyd edib. / azxeber.com
Siyasi     Baxılıb: 170   Tarix: 29 may 2023
"ABŞ ordusunun İrana qarşı həftələrlə davam edə biləcək əməliyyata hazırlaşması ilə bağlı məlumatlar, ilk növbədə psixoloji və strateji təzyiq kontekstində oxunmalıdır. Vaşinqton üçün belə sızmalar təkcə hərbi hazırlığı
Mehriban Əliyevadan Ramazan ayının başlaması ilə bağlı - Paylaşım
Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva Ramazan ayının başlaması münasibətilə paylaşım edib. həmin paylaşımı təqdim edir: