Şou-biznes bazardır və get-gedə onu ciddiyə alırlar' - Əməkdar artist
"Ümumiyyətlə sənətçi gərək trendi düşünərək mahnı yazmasın".
azxeber.com xəbər verir ki, bunu Əməkdar artist Abbas Bağırov "Gün ortası" verilişində deyib.
Sənətçi, qalmaqallı trend savaşlarına özünəməxsus şəkildə aydınlıq gətirib:
"3 cür trend var. Onlardan biri gülməli trenddir. Hansı ki, rəyləri oxuyanda gülürsən. O bayağı mahnılara yazılan təhqirlər onu oxuyan müğənnilərə də sərf edir. Bu şeylər onlara qəbuldur. Təki gündəmdə qalsınlar. Ona görə də növbəti dəfə yenə belə mahnı yazır. Amma anlamır ki, o virus və yara kimi insanların zövqünü korlayır. 2-ci yerdə əziyyət çəkən ulduzlardır. Onların 5 mahnısından biri trend olar ya olmaya məlum deyil. Sonuncusu isə təsadüfi trenddir. Onda da sənətçi 1 yazır, 2 yazır, 3 yazır və hansısa biri təsadüfən tutur. Ümumiyyətlə sənətçi gərək trendi düşünərək mahnı yazmasın".
Sənətçi şou-biznesi bazara bənzədib:
"Baxırsan bazara, müxtəlif tərəvəzlər, meyvələr var. Hər satıcı bir cür işləyir. Eləsi var sən üzünü çevirən kimi, sənə xarab məhsul verir. Amma eləsi də var ki, qanacaqlı olur. Malı nədir, onu satır. Şou-biznes də bir bazardır və get-gedə bunu ciddiyə alırlar. Bizim musiqimiz çox zəngindir. Onu duymaq lazımdır".