Suriyanın XİN başçısı Tehrana gəldi - ƏTRAFLI
Suriyanın XİN başçısı Tehrana gəldi - ƏTRAFLISuriyanın xarici işlər naziri Feysəl Mekdadın başçılıq etdiyi Suriya nümayəndə heyəti İranın paytaxtına gəlib.
KONKRET.az xəbər verir ki, Suriyanın xarici işlər nazirini İrana səfəri zamanı onu iqtisadiyyat və xarici ticarət naziri və rabitə və texnologiya naziri müşayiət edir.
"Bu yüksək səviyyəli nümayəndə heyətinə İran prezidenti İbrahim Rəisinin Suriyaya son səfəri zamanı iki ölkə arasında əldə olunmuş razılaşmaların həyata keçirilməsi üçün Xarici İşlər və Miqrasiya naziri, Xarici Ticarət naziri və Rabitə naziri daxildir", – İran diplomatı bildirib.
2023-cü il mayın əvvəlində İran prezidenti son 13 ildə ilk dəfə Suriyaya işgüzar səfər edib. Suriya prezidenti Əsədlə danışıqlar zamanı iki ölkə arasında ticarət-iqtisadi əməkdaşlıq müzakirə olunub. İran və Suriya 14 əməkdaşlıq sənədi imzalayıb.