Tramp Putinlə münasibətlərindən danışdı: ABŞ prezidenti Donald Tramp Rusiya Prezidenti **Vladimir Putin**lə münasibətləri barədə açıqlama verib. O, Putinlə əlaqələrinin yüksək səviyyədə olduğunu vurğulayaraq, aralarında qarşılıqlı anlaşmanın mövcud olduğunu bildirib.
KONKRET.az xəbər verir ki, Tramp çıxışı zamanı "Mənim Prezident Putinlə çox yaxşı münasibətlərim var" deyə qeyd edib və bu əlaqələrin dialoq və əməkdaşlıq üçün mühüm rol oynadığını diqqətə çatdırıb.
Bununla yanaşı, Tramp Çin Xalq Respublikasının sədri **Xi Jinping**lə də münasibətlərinə toxunub. O bildirib ki, Si Cinpinlə də "çox yaxşı" əlaqələrə malikdir və bu münasibətlərin qarşılıqlı hörmətə əsaslandığını vurğulayıb.
Keçmiş prezident həmçinin aprel ayında Çinə etdiyi səfəri xatırladaraq, bu səfərin ikitərəfli əlaqələrin inkişafında mühüm rol oynadığını qeyd edib. Onun sözlərinə görə, beynəlxalq münasibətlərdə dialoq və əməkdaşlıq münaqişələrin qarşısının alınmasında əsas amillərdən biridir.
Trampın bu açıqlamaları beynəlxalq mediada maraqla qarşılanıb və böyük dövlətlər arasında münasibətlərin gələcək perspektivləri baxımından diqqət mərkəzində olub.