"Ya vətəndaşlığı qəbul edəcəksiniz, ya da rədd olub gedəcəksiniz" - AÇIQLAMA
Azərbaycan-Ermənistan sərhədində ermənilərin təxribatı davam edir. Bir həftədir 19 avtomobildən ibarət yük karvanını Laçın sərhəd-keçid məntəqəsinin qarşısına toplayan Ermənistan bununla Azərbaycanın "humanitar fəlakət" törətməsi barədə fikir formalaşdırmaqla məşğuldur. Azərbaycan isə humanitar yüklərin Qarabağa daşınması üçün alternativ yol təklif edir. Beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərinə uyğun olan bu yanaşmanı Ermənistan və havadarları qəbul etmir. "Ölsək də, bu yoldan istifadə edəcəyik", – deyən ermənilərin məqsədi bəllidir.
Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü tanıyan bir ölkənin mövqeyi yalnız düşmənçilik xarakteri daşıyır. Azərbaycanın suverenliyini yalnız sözdə tanıyan Paşinyan hökuməti əməldə ölkəmizə qarşı hörmətsizlik nümayiş etdirir.
KONKRET.az-a açıqlamasında hərbi ekspert Alp Arslan İmamqulu vurğulayıb ki, "Brüssel danışıqlarında bir sıra məsələlər irəli sürülüb, bunlardan biri də Azərbaycan tərəfdən təklif olunan Bərdə-Ağdam-Xankəndi yolunun istifadə olunmasıdır.
Baxmayaraq ki, Ermənistan Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü və suverenliyini tanıyıb. Amma bu gün yenə Azərbaycan ərazilərindəki terrorçuları dəstəkləyir. Hazırda sərhədimizdə gözləyən yük karvanı da birmənalı olaraq bu fəaliyyətin davamıdır. Təəssüf ki, bu məsələlərdə bir sıra Qərb dövlətləri və Rusiya qarşı tərəfə dəstək verir. Bütün bunlar onu göstərir ki, bundan sonra ərazilərimizdəki terrorçular tam təmizlənməli və sonrakı mərhələlərdə Qarabağ erməniləri qarşısında şərt qoyulmalıdır. Ya Azərbaycan vətəndaşlığını qəbul edin, ya da rədd olub gedin! Mövcud humanitar yardım karvanı məsələsinə gəldikdə isə, bu istiqamətdə Brüssel danışıqlarında irəli sürdüyümüz təklif məlumdur və geri addım atmaq olmaz".