Azərbaycanla əməkdaşlığımızı davam etdirməkdən məmnunuq - Türkiyənin vitse-prezidenti
Azərbaycanla əməkdaşlığımızı davam etdirməkdən məmnunuq - Türkiyənin vitse-prezidentiTürkiyənin vitse-prezidenti Cevdet Yılmaz Baş nazir Əli Əsədova məktub ünvanlayıb.
Nazirlər Kabinetindən KONKRET.az-a verilən xəbərə görə, məktubda qarşılıqlı yüksək səviyyəli intensiv səfərlər və təmasların ölkələrimiz arasında müstəsna qardaşlıq əlaqələri və gündən-günə inkişaf edən əməkdaşlığın ruhunu əks etdirdiyi vurğulanıb.
Qeyd edilib ki, Prezident İlham Əliyevin bir müddət əvvəl Türkiyəyə səfəri və səfər zamanı açılışı olan İğdır-Naxçıvan Qaz Kəməri bunun ən bariz nümunələrindən birini təşkil edir: "Can Azərbaycanla bütün sahələrdə əməkdaşlığımızı və həmrəyliyimizi həm ikitərəfli əsasda, həm də çoxtərəfli platformalarda və regional mexanizmlərdə nümunəvi səviyyədə davam etdirməkdən məmnunuq. Münasibətlərimizi strateji tərəfdaşlıqdan müttəfiqlik səviyyəsinə çıxaran Şuşa Bəyannaməsi bizim "Bir millət, iki dövlət" prinsipi ilə inkişaf etdirdiyimiz qardaşlığımızın yeni nişanəsinə çevrilib. Şuşa Bəyannaməsi ilə yüksək səviyyəyə çatdırdığımız sarsılmaz dostluq və qardaşlıq tellərindən aldığımız güc-qüvvə ilə işğaldan azad edilmiş ərazilərin yenidən qurulması və dirçəldilməsi işinə hər cür dəstəyi verməyə hazır olduğumuzu bir daha qeyd etmək istəyirəm".