Dirənəcəklər ki, Ağdam-Xankəndi yolu açıldı, Laçın yolu da açılsın' - Politoloq
Dirənəcəklər ki, Ağdam-Xankəndi yolu açıldı, Laçın yolu da açılsın' - Politoloq"Rusiyanın yük maşının Ağdamdan keçərək Xankəndinə yetişməsi tilsimin qırılması baxımından başlanğıc sayıla bilər, ancaq bu azdır".
azxeber.com xəbər verir ki, bu fikirləri politoloq Elxan Şahinoğlu Ağdam-Xankəndi yolunun işə düşməsindən danışarkən deyib.
Politoloq bildirib ki, separatçılar bu yolun açılmasından istifadə edərək Laçın yolunun da açılmasını istəyəcəklər:
"Bu yoldan sadəcə, Rusiyaya aid yük maşını keçib, bizim yüklər qalıb. İndi Ermənistan və Qarabağ separatçıları yenə dirənəcəklər ki, "bəs Ağdam-Xankəndi yolu açıldı, Laçın yolu da açılmalıdır.
Birincisi, Ağdam-Xankəndi yolunun işlək vəziyyətə düşdüyünü söyləmək tezdir. İkincisi, Laçın yolundan keçəcək yüklərə görə Ermənistan Azərbaycana gömrük vergisi ödəməyə razılaşacaqmı? Gömrük vergisi ödəmək üçün isə qonşu ölkənin Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü tanıması və müvafiq ticarət sazişlərinin imzalanması vacibdir. Bunların heç biri yoxdursa, Laçın yolu ilə bağlı tələsməyə ehtiyac yoxdur".