Dünya kuboku: Yeniyetmə şahmatçılarımız uğurlu çıxışlarını davam etdirirlər
Dünya kuboku: Yeniyetmə şahmatçılarımız uğurlu çıxışlarını davam etdirirlərYeniyetmə şahmatçılar arasında dünya kuboku yarışlarının seçmə mərhələsi davam edir.
Publika.az xəbər verir ki, 10-12-14-16-18 yaşlı yeniyetmələr arasında rapid üzrə onlayn dünya kuboku yarışlarında ölkəmizi müxtəlif yaş qruplarında 29 zəka sahibi təmsil edir.
Dünya kubokunda artıq 18, 16 yaşlı oğlanlar, 12 yaşlı qızlar arasında seçmə yarışında iki turun oyunları keçirilib. Təmsilçilərimiz Aydın Süleymanlı, Vüqar Manafov 18, Xəzər Babazadə, Şiroğlan Talıbov, Sadiq Qarayev 16 yaşlılar arasında keçirilən hər iki turda uğurla çıxış edərək maksimum xal qazanıblar. Ayan Hüseynli, Xanım İsmayılova isə 12 yaşlı qızların yarışında hər iki turu qələbə ilə başa vurublar.
Artıq 10, 12 yaşlı oğlanlar və 18 yaşlı qızlar arasında seçmə yarışları yekunlaşıb. On yaşlı oğlanların seçmə yarışında Xaqan Əhməd, on iki yaşlıların seçmə yarışında isə təmsilçimiz Cahandar Azadəliyev birinci yeri tutublar.
Qeyd edək ki, seçmə mərhələdə hər yaş qrupunda ilk 10 yerin sahibi final mərhələsinə vəsiqə qazanır.