Ermənilərdən ŞOK ETİRAF: Bizim belimizi bu əməliyyat qırdı
"Ölmüş erməni əsgərlərinin qohumları" İctimai birliyinin sədri Arsen Asatryan erməni mətbuatına sensasion bəyanatla çıxış edib.
Publika.az Axar.az-a istinadla xəbər verir ki, Asatryanın Ermənistan silahlı qüvvələrinin komandanlığı ilə danışıqları zamanı dedikləri Ermənistanda rezonansa səbəb olub.
Asatryan bildirib ki, 44-günlük müharibədə Azərbaycanın ən güclü silahı pilotsuz uçuş aparatları ilə yanaşı, xüsusi təyinatlı kəşfiyyatı olub.
"Azərbaycan Ordusunun kəşfiyyatı az qala İrəvana belə nüfuz etmişdi. Dünyanın ikinci belə güclü kəşfiyyatı ola bilməz. Müharibədə, məhz Hadrutda xidmət aparan oğlum Artur Asatryan ölümündən öncə mənə bir çox gizli məlumatlar danışa bilmişdi. O deyirdi ki, Azərbaycan kəşfiyyatı bizim atacağımız hər addımı öncədən bilirdi. Elə bil torpağın özü onlara kömək edirdi.
İkincisi, bizim ordumuz xaos vəziyyətində idi. Azərbaycan tərəfi psixoloji olaraq da bizdən üstün idi. Azərbaycan əsgəri haqda o qədər rəvayətlər gəzirdi ki, hamı istər-istəməz qorxu içində idi.
Sizə onu da deyim ki, bizim ordumuzun onurğa sütununu Azərbaycan tərəfi məhz 10 oktyabr günü Hadrut əməliyyatı zamanı qıra bildi. Biz o gündən sonra didərgin düşdük", - deyə Asatryan qeyd edib.