Gürcüstanda Novruz bayramına həsr olunan el şənliyi və idman yarışları keçirilib
Gürcüstanda Novruz bayramına həsr olunan el şənliyi və idman yarışları keçirilibGürcüstanın Laqodexi rayonunun Qabal kəndində Novruz bayramı münasibətilə el şənliyi və müxtəlif idman yarışları təşkil olunub.
azxeber.com  Report-a istinadən xəbər verir ki, tədbir "Qabal İnkişaf Mərkəzi"nin təşkilatçılığı ilə baş tutub.
Bayram tədbirləri səhər saatlarında at yarışları ilə başlayıb və günün sonunda möhtəşəm konsert proqramı ilə yekunlaşıb. Gürcüstanın müxtəlif bölgələrindən gələn idmançılar güləş, kikboksinq, marafon, futbol və voleybol yarışlarında öz güclərini sınayıblar. Marafon yarışında ümumilikdə 150-dən çox həvəskar idmançı iştirak edib.
Qaliblərə kubok, diplom və pul mükafatları təqdim olunub.
Şənlik çərçivəsində yeniyetmə və gənclərin əl işlərindən ibarət sərgi nümayiş etdirilib, iştirakçılar ənənəvi yumurta döyüşdürmə mərasimində iştirak edib, milli mətbəxin ləziz təamları – paxlava, şəkərbura və məşhur Borçalı qatlamasının dadına baxıblar.
Məktəblilər vətənə həsr olunmuş şeirlər səsləndirib, milli geyimli oğlan və qızlar, eləcə də tanınmış musiqiçilər Azərbaycan və gürcü xalq və bəstəkar mahnılarını ifa ediblər.
Tədbirdə azərbaycanlılarla yanaşı Gürcüstan ictimaiyyətinin nümayəndələri də iştirak ediblər.
Gürcüstanda Novruz bayramına həsr olunan el şənliyi və idman yarışları keçirilibGürcüstanda Novruz bayramına həsr olunan el şənliyi və idman yarışları keçirilibGürcüstanda Novruz bayramına həsr olunan el şənliyi və idman yarışları keçirilibGürcüstanda Novruz bayramına həsr olunan el şənliyi və idman yarışları keçirilibGürcüstanda Novruz bayramına həsr olunan el şənliyi və idman yarışları keçirilibGürcüstanda Novruz bayramına həsr olunan el şənliyi və idman yarışları keçirilibGürcüstanda Novruz bayramına həsr olunan el şənliyi və idman yarışları keçirilib