Kapital Bank "SIBOS 2024" beynəlxalq sərgisində
Kapital Bank Ölkəninbirinci bankı Kapital Bank 21-24 oktyabr 2024-cü il tarixlərində Çinin paytaxtıPekində keçirilən "SIBOS 2024" beynəlxalq sərgisində ölkəmizi təmsil edir.
azxeber.com xəbər verir ki, maliyyədünyasının gələcəyini müzakirə etmək və yeniliklərə birgə addım atmaq məqsədilə dünyanın hər yerindən 10 000-ə yaxın iştirakçını, 125-dən çox beynəlxalqeksponenti bir araya gətirən sərgidə Kapital Bank öz stendi ilə iştirakedir.
Tədbirin ilk günü bankın İdarə Heyətinin sədri Fərid Hüseynovun rəhbərliketdiyi nümayəndə heyəti Çin, İtaliya, Böyük Britaniya, İsveçrə, BƏƏ və İspaniyakimi ölkələrin aparıcı bank və maliyyə institutları ilə səmərəli görüşlərkeçirib. Bu görüşlərdə maliyyə texnologiyaları, rəqəmsallaşma, maliyyəinfrastrukturunun təkmilləşdirilməsi və beynəlxalq əməkdaşlıq perspektivlərimüzakirə olunub. Növbəti günlərdə də bu görüşlərin davam etdirilməsiplanlaşdırılır.
Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri Fərid Hüseynov öz sosial şəbəkəhesablarında tədbir haqqında fikirlərini bölüşərək bildirib: "Sibos kimi mötəbərbeynəlxalq tədbirdə iştirakımız qlobal maliyyə icması ilə əlaqələrinmöhkəmləndirilməsi, yeni tərəfdaşlıqların qurulması, eləcə də bankımızın əldəetdiyi nailiyyətləri, rəqəmsal transformasiya istiqamətindəki stratejiplanlarını və maliyyə sektoruna təqdim etdiyi yenilikləri beynəlxalq arenadanümayiş etdirmək baxımından əhəmiyyətli addımdır."
Qeyd edək ki, 1978-ci ildən hər il ənənəvi olaraq keçirilənbeynəlxalq sərgi bu il 24 oktyabr 2024-cü il tarixinədək dünyanın maliyyəliderlərini bir araya gətirməyə davam edir.
Ölkəninbirinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ənböyük filial şəbəkəsi, 119 filialı və 53 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir.Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinəmüraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün— ,Birbank kartı sifarişi üçün — .