Kapital Bank və Qırmızı Ürəklər Fondu Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə silsilə tədbirlər təşkil edib
Kapital Bank və Qırmızı Ürəklər Fondu Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə silsilə tədbirlər təşkil edibMəlumat verdiyimiz kimi Kapital Bank korporativ sosial məsuliyyət istiqamatinə uyğun olaraq Qırmızı Ürəklər (Red Hearts)Fondu ilə birgə "Hər şey mümkündür!" adlı sosial layihə həyata keçirir. 2021-ciildən etibarən mütəmadi olaraq keçirilən layihənin əsas məqsədi Daun və autizmsindromlu, eləcə də əlilliyi olan uşaqların cəmiyyətdə aktiv iştirakının təminedilməsi, onların həyat keyfiyyətinin yüksəldilməsi, inklüzivlik, bərabərlik, müyəssərlik meyarlarının artırılmasıdır.
Layihənin davamı olaraq Daun və autizm sindromlu, eləcə də əlilliyiolan uşaqların incəsənətə marağını, bu sahənin onların səhəttinə müsbət təsirininəzərə alaraq     1-iyun Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü ərəfəsində "Eko çanta üzərində rəsm", "Akril boya ilə kətan üzərindərəsm", "Keramika" master-klasları həyata keçirilib.
Cəmiyyətdə sosial dəstəyə ehtiyacıolan şəxslər tərəfindən böyük maraqla qarşılanan "Hər şey mümkündür!" layihəsiartıq beynəlxalq səviyyədə bir neçə uğur qazanıb. Belə ki, layihə "Felis Mükafatları" çərçivəsində 11 noyabr 2022-ci il tarixindəİstanbul şəhərində keçirilən ənənəvi "Brand Week" tədbirində "Ən yaxşı reklamkampaniyası" və "Ən yaxşı film" nominasiyasında qızıl mükafata layiq görülüb.2021-ci ildə Ukraynada keçirilən "Kyiv International Advertising Festival"da isəlayihə iki nominasiya üzrə bürünc medal qazanıb.
Eyni zamanda Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü ərəfəsində sosial dəstəyə ehtiyacı olan uşaqlara sevinc bəxş etmək üçün Qırmızı Ürəklər Fondu "İnkişafa Doğru" İmkansız Ailələrə Sosial Yardımvə Hüquqi Maarifləndirmə İctimai Birliyi ilə birgə "Ramazan xeyriyyə yarmarkası"keçirib. Yarmarkadan toplanan ianələr hesabına Bilgəh qəsəbəsindəki 11 saylı İnteqrasiyatəlimli internat məktəbinə gigiyenik, təmizlik və geyim vasitələri alınıb.Bununla yanaşı Sumqayıt şəhərində yaşayan 16 yaşa qədər olan 109 şəhid övladına"Əli və Nino" kitab mağazaları şəbəkəsindən hədiyyə kartları təqdim edilib.
Qeyd edək ki, "Red Hearts"-QırmızıÜrəklər Fondu 2019-cu ildə Kapital Bank-ın könüllü əməkdaşlarının təşəbbüsü iləyaradılıb. 2020-ci ildə dövlət qeydiyyatına alınan Fond əsasən uşaq evlərinə,sığınacaqlara və digər ehtiyacı olanlara yardımlar edir.  saytına daxil olmaqlafondun fəaliyyəti, gördüyü xeyirxah işlər, gələcək planları və digər maraqlıməlumatları əldə etmək, həmçinin "Cəmiyyət" bölməsinə daxil olub ianələr etməkolar. / azxeber.com