Laçın postundan tibbi yardıma ehtiyacı olan 23 nəfər Ermənistana aparıldı
Laçın postundan tibbi yardıma ehtiyacı olan 23 nəfər Ermənistana aparıldıLaçın Sərhəd Buraxılış Məntəqəsindən Ermənistan istiqamətinə növbəti keçid baş tutub.
azxeber.com Trend-ə istinadən xəbər verir ki, səhər saatlarında Ermənistandan Azərbaycan ərazisinə daxil olan Təcili Yardım maşınlarının Qarabağ iqtisadi rayonundan tibbi yardıma ehtiyacı olan 23 nəfər şəxsin Beynəlxalq Qızıl Xaç Komitəsinin (BQXK) müşaiyəti ilə yenidən Ermənistana keçidi təmin edilib.
Qeyd edilib ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin tapşırığı ilə Qarabağ bölgəsində sosial, humanitar, iqtisadi və infrastruktur məsələlərinin həlli məqsədilə Baş nazirin müavini Şahin Mustafayevin rəhbərliyi altında İşçi qrup yaradılıb.
İşçi qrup Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərində məsələlərin mərkəzləşdirilmiş qaydada həlli ilə bağlı Əlaqələndirmə Qərargahının çərçivəsində fəaliyyət göstərir.
Laçın postundan tibbi yardıma ehtiyacı olan 23 nəfər Ermənistana aparıldıLaçın postundan tibbi yardıma ehtiyacı olan 23 nəfər Ermənistana aparıldıLaçın postundan tibbi yardıma ehtiyacı olan 23 nəfər Ermənistana aparıldı