Netanyahunun hakimiyyətinə son QOYULACAQ - Yəhudilər İsrail hakimiyyətini İTTİHAM EDİR
Netanyahunun hakimiyyətinə son QOYULACAQ - Yəhudilər İsrail hakimiyyətini İTTİHAM EDİRSon günlər dünyanın müzakirə mövzusu Yaxın Şərqlə bağlıdır. HƏMAS-ın İsrailə hücumu və İsrailin Hava Hücumundan Müdafiə sistemlərinin yeddi saat susması bir çox qaranlıq mətləblərdən xəbər verir. Yəhudilərin Həyat Mühafizəsi Fondunun rəhbəri Sesli Routmanın sözlərinə görə Netanyahu HƏMAS-ın İsrailə hücumuna bilərəkdən imkan yaradıb: " Əgər belə deyilsə, İsrailin Hava Hücumundan Müdafiə sistemləri niyə yeddi saat boyunca susqunluq nümayiş etdirdi. Bu gün yəhudi yardım təşkilatının söylədiklərinə inanmayacaqsınız.
Dünyanın ən güclü təhlükəsizlik xidməti İsrailin Mossadıdır. Ona görə də dövlətin bu əməliyyatın başlamasından xəbərsiz olması sadəcə mümkün deyil. İsraildə bir çox insanlarla dostluq edirəm. Onlardan birinin adı Hananya Üezmandır. O İsraildə çoxlu insanlarla təmasdadır: "Bu hücumlar baş verərkən həm ordu, həm də hava qüvvələri 7 saat gözlədi və bu da terrorçuların içəri girərək vətəndaşları qırmağa və işgəncələrə başlamasına imkan verdi. Şəxsən mən bu vəziyyəti bir ailənin evində quduz it saxlamasına və sonra iti günahlandırmasına bənzədirəm. Ailədə kiməsə zərər vurmazdan əvvəl iti evdən çıxarmalı idi. Mən İsrail hökumətinə baxıram və onlar həqiqətən əmin olmalı idilər ki, bu insanlar öz sərhədləri daxilində çoxalmayacaqlar. Beləliklə, onlar öz sərhədlərini qorumaq üçün gedib Allahın yaratdıqlarını öldürməli olduqlarına görə qismən məsuliyyət daşıyırlar. Bu, baş verməməli idi".