"Nikol yalnız özünü və kreslosunu qoruyur, izahat vermədən hamını satacaq" - Erməni deputat
"Hakimiyyət hesab edir ki, insanlar həbslərdən və qondarma cinayət işlərindən qorxurlar".
KONKRET.az xəbər verir ki, bu barədə "Mənim şərəfim var" fraksiyasının rəhbəri Hayk Mamicanyan eks nazir Armen Aşotyanın müdafiəsi üçün təşkil olunan etiraz aksiyası zamanı deyib.
O, Ermənistan Respublikasının baş naziri Nikol Paşinyana müraciət edərək deyib:
"Armen Aşotyan və bizim illərdir həbsdə olan digər dostlarımız sizdən və himayədarlarınızdan qorxmurlar, çünki biz daha qiymətli bir şeyi itirmişik və itirməkdə davam edirik. Qarabağsız həyatın sizdən fərqli olaraq bizim üçün heç bir dəyəri yoxdur" – deyə Mamicanyan bildirib.
O, Paşinyanın göstərişlərini yerinə yetirməklə öz təhlükəsizliyini təmin edəcəklərinə ümid bəsləyən deputatlardan tutmuş, müstəntiqə kimi hər kəsə müraciət edib və yanıldıqlarını vurğulayıb.
"Nikol yalnız özünü və kreslosunu qoruyur və izahat vermədən hamını satacaq. Dediklərini etsələr, sülh içində yaşayacaqlarını düşünənlər yanılır", – deyə müxalifətçi deputat vurğulayıb.
"Ermənisiz Qarabağ Əliyevə lazım olduğu kimi, vətənpərvərsiz Ermənistan da Paşinyana lazımdır. Bütün vətənpərvərləri siyasi məhbus etmək mümkün deyil", – deyə Hayk Mamicanyan sərsəmləyib.