Novruza özəl yeni Ölkəninqanuni lotereya təşkilatçısı və idman mərc oyunları operatoru "Azərlotereya" iləbu Novruz xonçası müxtəlif uduşlarla zəngin olacaq. Bayrama özəl yepyeniPoz-Qazan oyunu "Uduş xonçası"nda toplam 4 milyon manatdançox uduş var.
Qiyməti3 manat olan lotereya biletlərinin ümumi sayı 2 000 000 ədəddir. Onlardan669 133 ədədi uduşludur. Cəmi uduş məbləği isə 4 020 000 manatdır.
"Uduş xonçası"nda ən böyük uduş məbləği 25 000 manatdır. Bu məbləğdə uduş olan biletlərinsayı 3 ədəddir. 10 biletdə isə 1 000 manat qazanmaq şansıvar.
Qaydalara gəlincə,"UDUŞLU SİMVOLLAR"dan hər hansı biri ətrafındakı xanalardan istənilənsimvolla uyğun olarsa, müvafiq uduş qazanılmış sayılır. "BONUS" oyunundaisə xanaların birində "Səməni" simvolu tapılarsa, altındakı məbləğ qazanılır.
Biletlər Novruzaözəl limitli sayda olduğu üçün elə indi şansınızı yoxlayaraq, bayram sevincinipaylaşa bilərsiniz.
Şans oyunlarında yalnız 18 yaşı tamam olan şəxslər iştirak edə bilərlər. Çoxlarınınsevimlisi olan digər "Poz-Qazan" oyunlarında da 5 000-dən 500 000 manatadəkböyük uduşlar qazana bilərsiniz.
Biletləri "Azərlotereya"  satış nöqtələri, "Misli" məntəqələri, "Azərpoçt" şöbələri,"Araz" və OBA marketlər şəbəkəsi, eləcə də digər mağaza və köşklərdən əldə etməkmümkündür. / azxeber.com