Ohanyan: "Paşinyanın çıxışları İlham Əliyevə haqq qazandırmaq cəhdinə bənzəyir"
Ohanyan: Ermənistanda 44 günlük müharibədən sonra revanşist çıxışlarıa yadda qalanlar arasında keçmiş müdafiə naziri Seyran Ohanyan da var. Əli minlərlə günahsız azərbaycanlının qanına batan bu cəllad Ermənistan parlamentində revanşist bəyanatlar verməklə məşğuldur. Eyni zamanda Paşinyanın sərt tənqidçisi rolunda çıxış edən Ohanyan sülh müqaviləsinin bağlanmasının qəti əleyhidarıdır.
KONKRET.az xəbər verir ki, bu gün parlamentdə Ohanyan bildirib ki, "Nikol Paşinyanın çıxışları təkcə özünə deyil, həm də Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə haqq qazandırmaq cəhdinə bənzəyir".
O hesab edir ki, yaranmış situasiyada ölkə hakimiyyəti vəziyyəti tam qiymətləndirməli və təhlükənin neytrallaşdırılması üçün təsirli addımlar atmalıdır. Onun fikrincə, hakimiyyətin hazırkı hərəkətləri indiki təhdidlərlə qeyri-mütənasibdir və bu, hətta ölkə daxilində də hiss olunur.
Ohanyan bildirib ki, "Ordu hissələrini sürətlə təchiz etmək və ordunun imkanlarını gücləndirmək əvəzinə, hakimiyyət polisləri geyindirir. Bütün hazırlıqlar ilk növbədə orduda aparılmalı, ölkənin bütün potensialı döyüş qabiliyyətinin gücləndirilməsinə və artırılmasına yönəldilməlidir. Bu proses təkcə Ermənistanın özündə deyil, dost ölkələrdə də müntəzəm hərbi təlimlərə paralel getməlidir".
Hakimiyyətdə olduqları müddətdə Azərbaycanla sərhəddə keçilməz müdafiə səddi yaradan, Ermənistan silahlı qüvvələrinə rəhbərlik edən Ohanyan yaxşı anlayır ki, regionda vəziyyət çoxdan dəyişib və Ermənistanla indi hesablaşan belə yoxdur. 44 günlük Vətən müharibəsində Qarabağdan qaçanlar arasında öncüllərdən olan keçmiş müdafiə nazirinin dediklərinin zərrə qədər də əhəmiyyəti yoxdur. Azərbaycanın regionda yaratdığı yeni reallıqla hər kəs barışmalıdır.