Paşinyan: "Bizə heç kim kömək etməyəcək"
Paşinyan: "Bizə heç kim kömək etməyəcək".
KONKRET.az xəbər verir ki, bunu Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyan parlamentdə 2022-ci il üçün hökumət proqramının icrası ilə bağlı hesabatı təqdim edərkən deyib.
"Ermənistan və region üçün sülh o zaman gələcək ki, beynəlxalq birlik Ermənistanın 29 min 800 kvadratkilometr ərazisini tanıdığını, sonuncu isə onun heç bir ölkəyə qarşı ərazi iddiasının olmadığını bəyan etsin. Əks halda bizə heç kim kömək etməyəcək", – deyə Paşinyan bildirib.
Ermənistan hökumətinin başçısı onu da bildirib ki, sülh Azərbaycan və Türkiyə ilə münasibətlərin tənzimlənməsi deməkdir.
"Siyasi-diplomatik səviyyədə kompromislər əldə olunarsa, bu, Ermənistan vətəndaşları üçün məqbul olacaq. Türkiyə və Azərbaycanla münasibətlərin normallaşdırılmasından danışırıq. Əgər Ankara və Bakı da sülhün möhkəmlənməsinə yönəlibsə, bunu real vəzifə hesab edirik. Bu, bizim məsuliyyətimizdir", – deyə Baş nazir qeyd edib.