"Paşinyan Praqada böyük səhv etdi" - Oskanyan
"Danışıqlara yanaşma dəyişdirilməlidir, çünki bu, ciddi təhlükə ehtiva edir. Bu gün bunun ehtimalı həqiqətən də mövcuddur. Əgər danışıqların məzmununu, fəlsəfəsini və rəvayətini lazımi anda dəyişdirə bilsək, bu, müharibə ehtimalını əhəmiyyətli dərəcədə azaldacaq".
KONKRET.az "Hraparak"a istinadla xəbər verir ki, bu barədə Ermənistanın keçmiş xarici işlər naziri Vardan Oskanyan yayımladığı videomüraciətdə deyib.
"Bu gün "Laçın dəhlizi"nin bağlanması daha çox Paşinyanın Praqadakı bəyanatı ilə bağlıdır. Paşinyan böyük səhv etdi, o səhvini etiraf edib, düzəltməlidir. Onun hazırkı situasiyadan çıxış edərək həmin bəyanatdan geri çəkilmək imkanı var. O, açıq şəkildə deyə bilər ki, mən nəyisə sınamışam, amma görürəm ki, rəqibimiz bundan sui-istifadə edir, mən o ifadədən geri çəkilirəm və buna haqqım da var. Paşinyanın açıqlamasına görə heç kim heç nə edə bilməz. Bu bəyanat böyük təlatüm yaradır", – deyə Oskanyan bildirib. Yenisabah.az