Prezident: "ASAN xidmət" bizim intellektual məhsulumuzun bir nümunəsidir
Prezident: "ASAN xidmət" sistemi bu gün dünyada artıq Azərbaycan brendi kimi tanınır. "ASAN xidmət" mərkəzlərində göstərilən xidmətlər əhali tərəfindən rəğbətlə qarşılanır və bəyənmə əmsalı 99,8 faizdir.
Bunu Prezident İlham Əliyev aprelin 18-də Salyan rayonunda "ASAN xidmət" mərkəzinin açılış mərasimindən sonra Azərbaycan Televiziyasına müsahibəsində deyib.
Salyan rayonunda açılışı olan "ASAN xidmət" mərkəzinin sayca 25-ci mərkəz olduğunu vurğulayan dövlət başçısı bildirib: "Dünyada artıq ASAN modelini bir neçə ölkə tətbiq edir. Biz bu ölkələrə metodik dəstək veririk. Son illər ərzində, yəni, 10 il ərzində 61 milyon müraciət olmuşdur. Yəni, bu xidmətin yaradılması faktiki olaraq ictimai xidmətlər sahəsində bir inqilab idi, bir dönüş nöqtəsi idi və hazırda 300-dən çox xidmət göstərilir. Beləliklə, "ASAN xidmət" bizim, o cümlədən intellektual məhsulumuzun bir nümunəsidir və eyni zamanda, biz artıq intellektual məhsul ixrac edirik".