Qəhvəni belə içmək lazım imiş
Arıqlamaq prosesi çox vaxt çətin bir hal kimi görsənə bilər. Bəzi qidalar və içkilər arıqlamağı sürətləndirə və müxtəlif sağlamlıq faydaları təmin edə bilər.
KONKRET.azaxşam.az-a istinadən bildirir ki, mütəxəssislər türk qəhvəsinin xeyri ilə bağlı yeni detallar təqdim ediblər. Ona əlavə edilən müəyyən maddələrlə bu müsbət təsirləri artıra bilərsiniz.
Araşdırmalar səhər qəhvəsinə darçın əlavə etməyin orqanizmdəki maddələr mübadiləsini sürətləndirərək arıqlamağı artıra biləcəyini göstərib. Bu, yağların daha sürətli yanmasına kömək edə bilər.
Bundan əlavə, darçın iştahınızı azalda bilər, bu da sağlam bir pəhriz saxlamağınızı və zərərli qəlyanaltılardan çəkinməyinizi asanlaşdırır. Darçının antiinflamatuar xüsusiyyətləri bədəndəki iltihabı azalda bilər, nəticədə ümumi sağlamlıq üçün yaxşıdır.
Qəhvə qabına bir qəhvə fincanı su, 1 çay qaşığı türk qəhvəsi və 1 çay qaşığı darçın əlavə edin. Qarışığı bir az köpüklənənə qədər qızdırın, sonra stəkana tökün və için. Bu içki günə enerjili başlamaqla yanaşı, maddələr mübadiləsini də sürətləndirir və gün ərzində şəkərə olan ehtiyacınızı azaldır.