Rəcəbov ilk matçda heç-heçə etdi
Rəcəbov ilk matçda heç-heçə etdiAzərbaycan şahmatçısı Teymur Rəcəbov "Champions Chess Tour" seriyası çərçivəsində keçirilən "Opera Euro Rapid" onlayn turnirinin dörddəbir final yarışında Niderland təmsilçisi Aniş Giri ilə 4 partiyadan ibarət birinci matçda mübarizə aparıb.
Publika.az xəbər verir ki, ilk iki partiyada rəqibi ilə heç-heçə edən şahmatçımız üçüncü partiyada inamlı qələbə qazanıb. Sonuncu partiyada rəqibinə məğlub olması ilə hesab bərabərləşib.
Qeyd edək ki, dörddəbir final mərhələsi iki matçdan ibarətdir. Turnir fevralın 14-dək davam edəcək. Yarışın ümumi mükafat fondu 100 min ABŞ dollarıdır ki, onun da 30 minini qalib alacaq.
Xatırladaq ki, "Champions Chess Tour" seriyası çərçivəsində keçirilən ikinci - "Airthings Masters" turnirinin finalında Teymur Rəcəbov Levon Aronyanı məğlub edərək yarışın qalibi olub.