"Allah eləməsin, hakimiyyət "Zəngəzur Ermənistandır" desin, ora da əldən gedər" - Xaçikyandan TƏLAŞLI AÇIQLAMA
"Erməni hakimiyyəti Qarabağ Ermənistandır dedi və bundan sonra biz Qarabağı itirdik. Allah eləməsin, hakimiyyət Zəngəzurun Ermənistan olduğunu elan etsin, oranı da əldən verərik".
KONKRET.az xəbər verir ki, belə bir təlaşlı açıqlama ilə erməni politoloq Artur Xaçikyan çıxış edib.
"Biz heç vaxt belə alçaldılmış vəziyyətdə olmamışıq. Türkiyə, İran və Azərbaycan İrəvanın fikrini nəzərə almadan Ermənistan üzərindən dəhliz müzakirə edir. 9 noyabr 2020-ci il bəyanatı məhv edildi, ondan heç nə qalmadı", – deyə Artur Xaçikyan bildirib.
O, bütün bunları Ermənistanın məhv edilməsi proqramı adlandırıb.
Erməni politoloq əmindir ki, Qərb Zəngəzur dəhlizinin açılmasında maraqlıdır, çünki Azərbaycan faktiki olaraq NATO üzvü olan Türkiyə ilə birləşir.
"Niyə Qərb Ukraynada təhlükəsizlik zəmanəti elan edə bilər, Ermənistanda isə yox? Rusiyaya gəlincə, bizi müttəfiq hesab etməyən müttəfiqlə bütün ünsiyyətimiz uğursuz oldu. Qərb yardım etməyəcək, İran da hərbi müdaxilə etməyəcək. Ermənistan hakimiyyəti başqalarının maraqlarına xidmət edir, sözdən başqa bir şey verməyən Qərbi razı salmağa çalışır", – deyə Xaçikyan fikrini yekunlaşdırıb.