"Arayik Arutyunyan əslində xalqı sındırır" - Kiviryan
"Əgər Arayik Arutyunyan məsuliyyətli və bacarıqlı rəhbər idisə, o zaman o, elə ilk gündən Qarabağın daxili problemlərinin effektiv idarə olunmasını təşkil etməli, digər tərəfdən isə vəziyyəti dərk edərək, xarici çağırışlara görə bütün məsuliyyəti öz üzərinə götürməli idi".
KONKRET.az xəbər verir ki, bu barədə ermıni politoloq Arqişti Kiviryan öz Facebook səhifəsində yazıb.
O, xüsusilə qeyd edib:
"Müharibədən dərhal sonra və ya ən azı yarım il əvvəl dayandırıla bilən şey indi qeyri-mümkündür. Çünki Bakı müxtəlif addımları sayəsində nəhayət başa düşə bildi ki, erməni tərəfinin nə xarici müdafiəçisi, nə də daxili qırmızı xətti var. Bəs bu vəziyyətdə Arayik Arutyunyan nə edir? O, daxili və xarici vəziyyəti öz ixtiyarına buraxdı. Elə bir kritik hal yaratdı ki, cəmiyyət özü könüllü olaraq hər cür güzəştə getsin. Və bu yolla o, ən kiçik məsuliyyətdən belə yayına biləcək, heç kim onu heç nə ilə qınamaya bilməyəcək", – deyə Kivirya əlavə edib.