"Azərbaycan Ordusunun keçirdiyi parlaq döyüşlərə heyranam" - Arestoviç
"Azərbaycan üçün genosid və qan tökülməsi ilə nəticələnmiş Birinci Qarabağ müharibəsindən sonra Azərbaycan ruhdan düşmək əvəzinə, ağlagəlməz və böyük bir iş həyata keçirdi. Azərbaycan rəhbərliyinin bu addımları bütün tarix kitablarında öz əksini tapacaq".
KONKRET.az xəbər verir ki, bunu Ukrayna Prezidenti Aparatının keçmiş müşaviri Aleksey Arestoviç "Caliber"ə verdiyi müsahibəsində deyib.
"Azərbaycan rəhbərliyi, Azərbaycan xalqı qarşılarında dayanan tarixi məsələnin həlli – Azərbaycanın ürəyi olan Qarabağ bölgəsinin işğaldan azad edilməsi üçün hərtərəfli hazırlıq gördülər, ölkənin, silahlı qüvvələrin, cəmiyyətin inkişaf istiqamətləri, təminatı ilə bağlı dəyişikliklər etdilər. Və çox ağır döyüşlərdən keçdilər. Bir hərbçi kimi Azərbaycanın bu döyüş məharətinə heyranlıq duyuram. Bu, möhtəşəm, parlaq döyüş tədbirləri idi", – deyə o qeyd edib.