Avropa Rusiya ilə müharibəyə hazırdırmı? - Türkiyə neytral qalarsa
Londonda yerləşən Beynəlxalq Strateji Tədqiqatlar İnstitutunun (IISS) hesablamalarına görə, Rusiyanın hazırda 1,1 milyon aktiv hərbçisi var. -a istinadən xəbər verir ki, bu barədə "Der Spiegel" nəşri məlumat yayıb
Qutsul həbs edildi: Rusiya bu ölkəyə ordu yeridə bilər?
Qaqauziyada əvvəldən də problemlər var idi. Son dönəmlər rəsmi Moskvanın Qaqauziyada baş verən proseslərlə bağlı açıqlamaları da orada hansısa gərginliyin yaşandığı ilə bağlı təəssürat yaradırdı. Gərginliyin artacağı, Moldovanı
Paşinyan Ermənistanın keçmiş prezidentlərini hədələdi
Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan canlı efirdə Qarabağla bağlı debatlar keçiriləcəyi təqdirdə Ermənistanın keçmiş prezidentlərinin "divara yapışdıracağı" ilə hədələyib. O, bu barədə parlamentdə çıxışı zaman
Qutsul Putin və Ərdoğandan kömək istədi
Kişinyovda polis tərəfindən saxlanılan Moldova Respublikasının Qaqauziya Muxtar Ərazi Qurumunun (Qaqauz Yeri) rəhbəri Yevgeniya Qutsul Rusiya və Türkiyə liderlərinə müraciət edib. xəbər verir ki, Qutsul Vladimir Putin v
Ərdoğan İlham Əliyevə məktub göndərdi
Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan azərbaycanlı həmkarı İlham Əliyevə təbrik məktubu göndərib. xəbər verir ki, məktubda deyilir:. "Hörmətli Prezident, Əziz Qardaşım. Zati-alinizin Ramazan bayramını səmimi-qəlbdə
Pakistanın Baş naziri İlham Əliyevi təbrik etdi
Pakistan İslam Respublikasının Baş naziri Məhəmməd Şahbaz Şərif Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə təbrik məktubu ünvanlayıb.  xəbər verir ki, məktubda deyilir:. "Hörmətli Prezident,. Sizi müqəddəs Ramaza
Prezident İlham Əliyev Ramazan bayramı münasibətilə paylaşım edib - FOTO
Prezident İlham Əliyev Azərbaycan xalqını Ramazan bayramı münasibətilə təbrik edib. xəbər verir ki, dövlət başçısı bununla bağlı sosial şəbəkə hesablarında paylaşım edib:. "Əziz bacı və qardaşlarım!. Sizə və dünyanı
Tramp Ağ Evdə iftar verdi - FOTOLAR
ABŞ Prezidenti Donald Tramp müqəddəs Ramazan ayının başa çatması ərəfəsində Ağ Evdə ənənəvi iftar süfrəsi açıb. xəbər verir ki, bu barədə Ağ Evin "X" sosial şəbəkə hesabında paylaşım edilib. Tramp noyabr seçkisind
Azərbaycan və Çin arasında siyasi məsləhətləşmələr keçirilib
26-28 mart 2025-ci il tarixlərində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər nazirinin müavini Elnur Məmmədov Çin Xalq Respublikasında səfərdə olub. KONKRET.azxəbər verir ki, XİN-dən verilən məlumata görə, 28 mart tarixind