Azərbaycan Prezidenti ermənipərəst mövqeyinə görə Belçika XİN rəhbərini qəbul etməyəcək
Azərbaycan Prezidenti ermənipərəst mövqeyinə görə Belçika XİN rəhbərini qəbul etməyəcəkAzərbaycan Prezidenti İlham Əliyev ermənipərəst mövqeyinə görə Belçika xarici işlər nazirini qəbul etməyəcək.
azxeber.com APA-ya istinadən xəbər verir ki, Belçika XİN rəhbəri Hadija Labib Ermənistanda səfərdə olarkən reallıqdan uzaq, regiondakı durumla uzlaşmayan ermənipərəst açıqlamalar verib.
O, regiona səfəri çərçivəsində bu gün Azərbaycana gələcək.
Ölkəmizdə səfərdə olan xarici dövlətlərin XİN rəhbərləri, adətən, Prezident İlham Əliyev tərəfindən qəbul olunurlar, ikitərəfli münasibətlər, regionda və dünyada aktual məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılır.
APA-nın əldə etdiyi məlumata görə, ermənipərəst mövqeyinə və Ermənistanda səfərdə olarkən səsləndirdiyi əsassız iddialara görə Prezident İlham Əliyev Belçika XİN rəhbərini qəbul etməyəcək.
Qeyd edək ki, Belçika XİN rəhbərinin bu gün Azərbaycanın xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovla görüşü nəzərdə tutulur.
Belçikanın xarici işlər naziri Hadija Labibin avqustun 22-də regiona səfəri başlayıb. İlk olaraq Ermənistana səfər edib, avqustun 23-də isə Gürcüstanda olub. Ermənistanda qondarma "erməni soyqırımı" abidəsini də ziyarət edən Hadija Labib bu ölkənin xarici işlər naziri və baş naziri ilə görüşlərində ermənipərəst mövqeyini bir daha ortaya qoyaraq, Azərbaycanın ünvanına əsassız iddialar səsləndirib.