Azərbaycan vətəndaşları üçün bu gün axşam Romadan Bakıya birbaşa çarter reysi həyata keçiriləcək - RƏSMİ
Azərbaycan vətəndaşları üçün bu gün axşam Romadan Bakıya birbaşa çarter reysi həyata keçiriləcək - RƏSMİAzərbaycan vətəndaşları üçün bu gün axşam Romadan Bakıya birbaşa çarter reysi həyata keçiriləcək - RƏSMİ
İtaliyadakı epidemioloji vəziyyətlə əlaqədar olaraq İtaliyadan Azərbaycana qayıtmaq istəyi ilə səfirliyə müraciət etmiş Azərbaycan Respublikası vətəndaşları üçün 17 mart 2020-ci il tarixində axşam saatlarında Roma şəhərindən Bakı şəhərinə birbaşa çarter reysi həyata keçiriləcək.
Bu barədə Azərbaycanın İtaliyadakı səfirliyinin "Facebook" səhifəsində bildirilib.
"Səfirlik əməkdaşları aidiyyəti məsələ ilə bağlı müraciət etmiş vətəndaşlarımızın əksəriyyəti ilə fərdi qaydada əlaqə saxlayaraq, onların Vətənə qaytarılması ilə əlaqədar müvafiq təşkilati məsələlər haqqında onları məlumatlandırıb.
Səfirliyə müraciət etmiş bəzi vətəndaşlarımızla telefon rabitəsinin qurulmasında çətinliklərin olduğunu nəzərə alaraq, aidiyyəti məsələ ilə bağlı səfirlikdən zəng qəbul etməmiş vətəndaşlarımızdan təcili olaraq səfirliklə əlaqə saxlamaqları xahiş olunur".