Bank Respublika və EBRD COP29 çərçivəsində yaşıl kredit sazişi imzalayıb
Bank Respublika və EBRD COP29 çərçivəsində yaşıl kredit sazişi imzalayıbAzərbaycanın ən böyükkommersiya banklarından biri olan Bank Respublika və Avropa Yenidənqurma vəİnkişaf Bankı (EBRD), BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının TərəflərKonfransının 29-cu sessiyası (COP29) çərçivəsində Azərbaycanda yaşıl layihələrinmaliyyələşdirilməsi üçün kredit sazişi imzalayıblar.
Sazişə əsasən, beynəlxalqmaliyyə qurumu Bank Respublika üçün 3 illik müddətə 7,5 milyon ABŞ dolları məbləğində Azərbaycan manatında (AZN) sintetik kredit ayıracaq. Kredit vəsaitləri ekoloji təmiz texnologiyalar vəistehsal üsullarını tətbiq edən kiçik və orta müəssisələrin dəstəklənməsi üçünistifadə ediləcək.
Bank Respublika və EBRD COP29 çərçivəsində yaşıl kredit sazişi imzalayıbBank Respublika və EBRD COP29 çərçivəsində yaşıl kredit sazişi imzalayıbBank Respublika və EBRD COP29 çərçivəsində yaşıl kredit sazişi imzalayıb/ azxeber.com