Bu gün Azərbaycan Premyer Liqasında yeni mövsü başlayır
Bu gün Azərbaycan Premyer Liqasında yeni mövsü başlayırBu gün Azərbaycan Premyer Liqasında 2021/2022 mövsümünə start veriləcək.
Publika.az xəbər verir ki, cari çempionatda da 8 komanda - "Neftçi", "Qarabağ", "Sumqayıt", "Zirə", "Sabah", "Keşlə", "Qəbələ" və "Səbail" mübarizə aparacaq.
Sayca yubiley - 30-cu mövsümün ilk turu 2 oyunla başlayacaq. Günün ilk matçı Masazırda keçiriləcək "Sabah" "Bank Respublika Arena"da "Səbail"lə qarşılaşacaq. Start fiti saat 18:30-da veriləcək görüşü Rəşad Əhmədov idarə edəcək. Bu, komandaların ölkə çempionatında 11-ci dueli olacaq. Əvvəlki qarşılaşmalardə hərəyə 4 qələbə qazanan tərəflər 3 görüşdə sülhə razılaşıblar. Topların nisbəti də bərabərdir - 12-12. "Səbail" son 2 oyunda qol buraxmayıb. "Sabah" isə evdəki son 5 matçda uduzmayıb.
Günün son oyununda Azərbaycan Kubokunun son finalçıları - "Keşlə" və "Sumqayıt" üz-üzə gələcək. "ASK Arena"dakı matçın baş hakimi Kamal Umudlu olacaq. Klublar arasında əvvəlki 51 görüşün 16-da meydan sahibləri, 9-da qonaqlar qalib gəliblər. 10 oyunda isə heç-heçə qeydə alınıb. Topların nisbəti də paytaxt təmsilçisinin xeyrinədir - 51:35. "Keşlə" son 3 matçda qalib gəlməyib. "Sumqayıt" isə ardıcıl 7 səfər oyununda qol vurub.
I tur
14 avqust (şənbə)
18:30. "Sabah" – "Səbail"