Əhmədian: "Ermənistanla əlaqələrin yaxşılaşdırılması çox vacibdir"
Diplomatiya və dialoq ölkələr arasında münaqişələrə son qoymaq üçün ən yaxşı variantdır.
KONKRET.azxarici KİV-ə istinadən xəbər verir ki, bunu bazar ertəsi Ermənistan Təhlükəsizlik Şurasının katibi Armen Qriqoryanla telefon danışığı zamanı iranlı həmkarı Əli Əkbər Əhmədian bildirib.
İranın Ali Milli Təhlükəsizlik Şurasının katibi Əli Əkbər Əhmədian bütün regiona sülh gətirmək səylərinə ölkəsinin dəstəyini bir daha təsdiq edərək, münaqişələrin danışıqlar yolu ilə həllinə çağırıb.
O vurğulayıb ki, İran regionda davamlı sülhün bərqərar olmasını tam dəstəkləyir.
İran və Ermənistanın təhlükəsizlik xidmətlərinin rəhbərləri həmçinin qarşılıqlı məsələləri, xüsusilə iqtisadi əlaqələrin genişləndirilməsini və regionda baş verən son hadisələri müzakirə ediblər.
Ötən ay İran Prezidenti İbrahim Rəisi Tehranda Ermənistanın xarici işlər naziri Ararat Mirzoyana deyib ki, İran bütün region ölkələrinin ərazi bütövlüyü və suverenliyini dəstəkləyir və regionda istənilən geosiyasi dəyişikliyə qəti şəkildə qarşıdır.
İran Prezidenti həmçinin Ermənistanla əlaqələrin yaxşılaşdırılmasının vacibliyini vurğulayıb.
O bəyan edib ki, heç bir maneə qarşılıqlı əlaqələrin genişlənməsinə mane ola bilməz.