Erməni təxribatının davamı - İndi də Qarabağda "rus icması"na sığınırlar
Erməni təxribatının davamı - İndi də Qarabağda Əlləri hər yerdən üzülən ermənilər Qarabağda müxtəlif təxribatlar törətməklə diqqəti yayındırmaq niyyətindədirlər. Qarabağda 120 min insanın yaşadığını dünyaya car çəkən ermənilər onların "acından ölməsi" barədə haray-həşir salırlar. Dünyanı acından ölmələri barədə yalan informasiya ilə təngə gətirən ermənilərin məqsədi tamam başqadır. Onlar anti-Azərbaycan təbliğatı aparmaqla ölkəmizin imicinə zərbə vurmağa çalışırlar. Həmçinin Ermənistan müxtəlif dini icmaların nümayəndələrindən də istifadə edərək öz çirkin planını onların üzərindən qurmağa çalışır.
Dünən Qarabağda rus icması nümayəndələri ilə erməni apostol kilsəsi nümayəndələrinin görüşü keçirilib. Məqsəd aydındır, guya Qarabağda rus icması da var və "acından ölənlər"in siyahısında onlara da rast gəlinir. Siyasi dividend əldə etmək istəyən ermənilər bununla Rusiyanı da "humanitar şou"ya qoşmaq niyyəti güdür. Azərbaycandan gətirilən humanitar yüklərə sahib durmayacaqlarını deyən "din adamları" ancaq Laçın yolundan çatdırılan ərzağı qəbul edəcəklərini bildiriblər. Guya yerli rusların da etnik təmizlənməyə məruz qalmasından narahat olan "rus icması"nın rəhbəri Qarabağdan rusların bu ərazidən köçəcəyindən narahatdır.
Əslində bu, ermənilərin növbəti təxribatıdır. Üstəlik yerli erməniləri mübarizəyə səsləyən din adamları əslində kilsə xadimləri kimi yox, terrora dəstək verən təşkilatın nümayəndələri kimi çıxış ediblər. Guya yüz illərdir Qarabağda yaşayan rus icmasının nümayəndələri "blokada" şəraitində olmazın əziyyətini çəkiblər və erməni qonşuları olmasaymış, məhv olacaqmışlar. Ermənilərin ssenarisinə uyğun danışan "icma rəhbəri" Rusiya sülhməramlılarından kömək də istəyib. Bu, sadəcə ermənilərin növbəti dəfə uydurduqları oyunun bir hissəsidir. Öz havadarlarına arxayın olan ermənilər reallığı qəbul etmək istəmir və yeni təxribatlar törətməklə məşğuldurlar. Bu gün İrəvandan Qarabağa yeni "humanitar yük"ün göndərilməsi bunu bir daha sübut edir.
Fransanın Paris və Strasburq şəhərlərindən gətirilən yüklərin Qarabağa çatdırılması üçün maşın karvanı İrəvandan Laçın sərhəd-buraxılış məntəqəsi istiqamətində yola düşüb. İyulun 26-dan sərhəddə gözləyən 23 TIR isə hələ də Laçın yoluna buraxılmayıb. Fransanın göndərdiyi avtomobillər də həmin maşınların yanında gözləmə mövqeyi tutacaqlar. Qarabağ ermənilərini düşünənlər isə onlara təklif edilən Ağdam marşrutundan istifadədən imtina edirlər. Onlar: "Ya Laçın yolundan istifadə edəcəyik, ya da Qarabağ erməniləri acından öləcək" deyir.
Birinci variantın mümkünlüyünü dəqiq bilən Ermənistan soydaşlarının acından ölməmələri üçün Azərbaycanın təklifini qəbul etməlidir.