İmamoğlunun telefonu araşdırıldı - Digər şübhəlilərlə əlaqəsi olub
İmamoğlunun telefonu araşdırıldı - Digər şübhəlilərlə əlaqəsi olubİstanbul Böyükşəhər Bələdiyyəsinin sabiq sədri Əkrəm İmamoğlunun polisə təhvil vermədiyi ikinci mobil cihazının HTS qeydləri əldə olunub.
KONKRET.az "Qafqazinfo"-ya istinadən xəbər verirki, onun eyni istintaqda həbs edilən şübhəlilərlə sıx ünsiyyətdə olduğu müəyyən edilib.
İstanbul Prokurorluğun məlumatında onun "İmamoğlu İnşaat"a 50 milyon TL köçürdüyü iddia edilən Hüseyn Köksalla beş dəfə görüşdüyü vurğulanıb.
Onun eyni istintaqda həbs edilən "Kültür AŞ"nin keçmiş baş direktoru Serdal Taşkınla 8, Murat Abbasla 11, İBB Əmlak İdarəetmə Departamentinin rəhbəri Kağan Sürmegözlə iki dəfə görüşdüyü müəyyən edilib.
İmamoğlu istintaq faylında "təşkilatın idarəçilərindən biri" kimi qələmə verilən Fatih Keleşlə 135, "Media Inc" İdarə Heyətinin sədri Murat Ongun ilə 521, İPA sədri Buğra Gökçe ilə 38, Necati Özkanla 469 dəfə görüşdüyü qeyd edilib.
Qeyd edək ki, HTS, məhkəmə istintaqlarında hakim və prokurorların tələbi ilə insanların telefon danışıqlarının və siqnallarının araşdırılmasıdır. Telekommunikasiya vasitəsilə əldə edilən məlumatlar məhkəmə araşdırmalarında aydınlaşdırıcı məlumat kimi istifadə olunur.