Kamran Əliyev Kəlbəcər və Laçına səfər edib, hərbçilərlə görüşdü - FOTOLAR
Kamran Əliyev Kəlbəcər və Laçına səfər edib, hərbçilərlə görüşdü - FOTOLARAvqustun 16-da Baş prokuror Kamran Əliyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Kəlbəcər və Laçın rayonlarında səfərdə olub.
Səfərdə nümayəndə heyətini Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonuna daxil olan Laçın rayonunda Azərbaycan Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Məsim Məmmədov və Müdafiə Nazirinin müavini - Quru Qoşunlarının komandanı Ənvər Əfəndiyev müşayiət edib.
Səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti Kəlbəcər rayon, Kəlbəcər və Laçın hərbi prokurorluqlarının əməkdaşları ilə görüşlər keçirib, onların iş şəraiti ilə yaxından tanış olub.
Görüşlərdə çıxış edən Baş prokuror Azərbaycan Prezidenti, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin prokurorluq orqanlarının inkişafına daim diqqət göstərdiyini vurğulamaqla, işğaldan azad edilmiş rayonlarda xidmət edən prokurorluq əməkdaşlarının fəaliyyətinin daha səmərəli və peşəkar təşkil edilməsi üçün maddi-texniki təminat və təchizatın günbəgün daha da yaxşılaşdırıldığını bildirib, onlara tapşırıq və tövsiyələrini verib.
Həmçinin, səfər çərçivəsində Baş Prokurorun rəhbərliyi ilə nümayəndə heyəti Kəlbəcər və Laçın rayonlarında yerləşən hərbi hissələrdə hərbçilərlə görüşüb, onların xidmət və məişət şəraiti ilə maraqlanıb.
Baş prokuror Kamran Əliyev Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə 44 günlük Vətən müharibəsində əldə edilmiş hərbi-siyasi zəfərin əhəmiyyətindən bəhs edib.
Daha sonra xidmətdə fərqlənən hərbi qulluqçulara Baş Prokuror tərəfindən qiymətli hədiyyələr təqdim olunub.
Kamran Əliyev Kəlbəcər və Laçına səfər edib, hərbçilərlə görüşdü - FOTOLARKamran Əliyev Kəlbəcər və Laçına səfər edib, hərbçilərlə görüşdü - FOTOLARKamran Əliyev Kəlbəcər və Laçına səfər edib, hərbçilərlə görüşdü - FOTOLARKamran Əliyev Kəlbəcər və Laçına səfər edib, hərbçilərlə görüşdü - FOTOLARKamran Əliyev Kəlbəcər və Laçına səfər edib, hərbçilərlə görüşdü - FOTOLARKamran Əliyev Kəlbəcər və Laçına səfər edib, hərbçilərlə görüşdü - FOTOLAR