Medvedevin Abxaziya və Cənubi Osetiya ilə bağlı bəyanatına Gürcüstandan SƏRT REAKSİYA
Medvedevin Abxaziya və Cənubi Osetiya ilə bağlı bəyanatına Gürcüstandan SƏRT REAKSİYARusiyanın Təhlükəsizlik Şurasının sədr müavini, keçmiş prezident Dmitri Medvedevin Abxaziya və Cənubi Osetiyanın Rusiyaya birləşdirilməsinin mümkünlüyü ilə bağlı bəyanatları Gürcüstanın ərazi bütövlüyü prinsiplərinə ziddir və qəbuledilməzdir.
KONKRET.azxarici KİV-ə istinadən xəbər verir ki, bu fikri Gürcüstan parlamentinin hakim "Gürcü Arzusu" fraksiyasının rəhbəri Rati İonatamişvili deyib.
Medvedevin Abxaziya və Cənubi Osetiya ilə bağlı bəyanatına Gürcüstandan SƏRT REAKSİYAMəlumata görə, bundan əvvəl Medvedev məqaləsində qeyd edib ki, Rusiyaya birləşmək ideyası hələ də Abxaziya və Cənubi Osetiyada populyardır, bunun üçün yaxşı səbəblər olarsa, həyata keçirilə bilər.
"Gürcüstanın ərazi bütövlüyünə zidd olan hər hansı bəyanat qəti şəkildə qəbuledilməzdir. Biz öz xalqımızı, ərazilərimizi sülh yolu ilə qaytaracağıq. Bu, abxaz və osetin qardaşlarımıza əsas mesajımızdır", – deyə İonatamişvili Medvedevin bəyanatlarını şərh edərkən bildirib.
Qeyd edək ki, parlamentin komitə rəhbəri Mixail Sarcveladze Medvedevin bəyanatını qeyri-legitim adlandırıb.