Naqapetyan: "Xankəndidə qəsdən kritik vəziyyət yaranıb ki, Ağdam-Xankəndi yolu açılsın"
Erməni hərbçi, ehtiyatda olan polkovnik Hayk Naqapetyan Arayik Arutyunyaa etiraz edib.
KONKRET.az xəbər verir ki, o verdiyi video-müsahibədə bildirib ki, məhz Arutyunyanın xidmətləri sayəsində Qarabağ ermənilərinin təslim edilməsi prosesi baş verir. Onun sözlərinə görə, Xankəndidə qəsdən kritik vəziyyət yaranıb ki, Ağdam-Xankəndi yolu açılsın.
Naqapetyanın müsahibəsini izlədikcə bir daha aydın olur ki, revanşistlər Qarabağ ermənilərinin Azərbaycanın tərkibində yaşamaq istəklərini qəbul etmək istəmirlər. Əksinə, bu faktın özünü milli xəyanət kimi dəyərləndirirlər:
"Bu, mütəşəkkil, əlaqələndirilmiş prosesdir, yeganə məqsədi psixoloji olaraq Qarabağın erməni sakinlərini diz çökdürmək və müqavimət göstərmədən qapıları açmaqdır. Arayik Arutyunyan öz siyasi komandası ilə müəyyən təminatlara malik olaraq bu mühasirəyə alınmış qalanın qapılarını açmağa hazırdır və o, bu təhlükəsizlik zəmanətlərini Qərbdən Nikol Paşinyanın vasitəçiliyi ilə alıb".