Sabiq kansleri üç ilə qədər HƏBS GÖZLƏYİR
Sabiq kansleri üç ilə qədər HƏBS GÖZLƏYİRAvstriyanın keçmiş kansleri Sebastyan Kurtsu yalan şahidlik etdiyinə görə üç ilə qədər həbs cəzası gözləyir.
KONKRET.az xarici KİV-ə istinadən xəbər verir ki, siyasətçi İstintaq Komitəsinə yalan ifadə verməkdə, o cümlədən ÖBAG şirkətinin (investisiyaların idarə edilməsi şirkəti) yaradılması və idarə heyətinin tərkibi ilə bağlı ittiham olunur. Sabiq kanslerdən başqa bu işdə daha iki nəfərin adı keçir.
Kurts sosial şəbəkələrdə cinayət işindən xəbərdar olduğunu bildirib. O, işin açılmasına təəccüblənmədiyini vurğulayıb. Keçmiş kansler ittihamları yalan adlandırıb və həqiqətin ortaya çıxmasını səbirsizliklə gözlədiyini deyib.
Xatırladaq ki, S.Kurts 9 oktyabr 2021-ci ildə Avstriya kansleri vəzifəsindən istefa verdiyini açıqlayıb. Yeni kansler əvvəllər xarici işlər naziri postunu tutmuş Aleksandr Şallenberq olub. Daha sonra o, siyasətdən tamamilə ayrılmağa qərar verib.