Soloveydən SENSASİYA: "Ərdoğan Putindən xahiş edib ki, onunla görüşə oxşarını göndərməsin"
Soloveydən SENSASİYA: Ukraynalı professor, publisist və politoloq Valeri Solovey özünün video-bloqunda maraqlı paylaşım edib. Solovey bildirib ki, Rusiya prezidenti Putin ağır xəstəlikdən əziyyət çəkdiyi üçün onu oxşarı əvəz edir:
"Ərdoğan Putindən xahiş edib ki, onunla görüşə oxşarını göndərməsin. Putinin Türkiyəyə gələ bilməməsi səbəbindən, Ərdoğan Moskvada ağır xəstəlikdən ölüm yatağına düşən adama baş çəkməyə, onunla söhbət etməyə hazırlaşır. Putin Ərdoğanla söhbət etdikdən sonra Məhəmməd Qandi də görüşə gedəcək. Putin son vaxtlar çox şikayətlənir. Çünki Məhəmməd Qandinin ölümündən sonra danışmağa kimsə qalmayıb.
Putini oxşarı əvəz etməsi isə Qərb dövlətlərinə yaxşı məlumdur. Artıq bunu Türkiyədə də anlayıblar. Bunu artıq dünyanın demək olar ki, böyük ölkələrinin liderləri bilir. Və hamı gözünü yumur. Bütün bunlar əcaib rusların işidir. Öz işləriylə məşğul olsunlar, axmaqlıq etsinlər, xalqına böhtan atsınlar, amma bizlə işləri olmasın".