"Ermənistan hakimiyyəti demək istəyir ki, yeganə yol Azərbaycanın şərtlərini qəbul etməkdir"  - Ağacanyan
"Ermənistan hökuməti Qarabağın Azərbaycanın bir hissəsi kimi tanınması ideyasını açıq şəkildə dəstəklədiyi üçün BMT-yə hər hansı tələb irəli sürmək səlahiyyətinə malik deyil".
KONKRET.az xəbər verir ki, bunu Ermənistanın Hollandiyadakı keçmiş səfiri Dzünik Ağacanyan deyib.
O bildirib ki, nə qədər ki, vətənpərvər mövqedən çıxış edəcək hökumət yoxdur, heç bir nəticə olmayacaq.
Ağacanyanın fikrincə, Ermənistanın Laçın dəhlizinə humanitar yüklər göndərməsi Qarabağ xalqına mənəvi təzyiq göstərmək, Ermənistanın bunu etməkdə aciz olduğunu göstərən piar kampaniyasıdır.
"Ermənistan hakimiyyəti demək istəyir ki, yeganə yol Azərbaycanın şərtlərini qəbul etməkdir. Lakin, Ağdam yolunun açılması edam qərarına öz əlinizlə imza atmağa bərabərdir. Bu, Qarabağa gedən yolu həmişəlik bağlamaq, Qarabağı Ermənistandan birdəfəlik ayırmaq, tamamilə Azərbaycana vermək deməkdir. Laçın dəhlizi heç bir yola ekvivalent hesab edilməməlidir, onun öz aydın statusu var. Laçın dəhlizi Qarabağı Ermənistanla birləşdirən göbək bağıdır, o kəsilərsə, Ermənistanın ləğvi başlayacaq", – deyə Dzyunik Ağacanyan bildirib.